مزایای آموزش اجتماعی و شخصی

مزایای آموزش اجتماعی و شخصی

بدون ديدگاه

فواید آموزش زیاد است. نه تنها شما شخصاً از دریافت آموزش در زمینه درآمد، پیشرفت شغلی، توسعه مهارت ها و فرصت های شغلی بهره مند خواهید شد، بلکه جامعه و جامعه شما نیز از مزایای تحصیل برخوردار می شوند. جوامعی که میزان تکمیل مدرک و سطح تحصیلات بالاتری دارند، سالم تر هستند، نرخ های بالاتری از ثبات اقتصادی، جرم و جنایت کمتر و برابری بیشتر دارند. برای مزایای شگفت‌انگیزتر آموزش، ادامه مطلب را بخوانید.

کسانی که آموزش می بینند درآمد بالاتری دارند، فرصت های بیشتری در زندگی خود دارند و تمایل دارند سالم تر باشند. جوامع نیز سود می برند. جوامع با نرخ بالای تکمیل آموزش، جرم و جنایت کمتر، سلامت کلی بهتر و مشارکت مدنی دارند.

کاهش فقر

عدم دسترسی به آموزش ریشه فقر تلقی می شود. عدم تحصیل می تواند به چرخه ای از فقر منجر شود. با این حال، دسترسی به آموزش می‌تواند به معنای خروج از آن چرخه باشد.

سبک زندگی سالم

افرادی که تحصیلات بهتری دارند بیشتر عمر می کنند و سبک زندگی سالم تری دارند. طبق تحقیقات، افراد دارای تحصیلات عالی یک سوم کمتر در معرض خطر بیماری قلبی هستند. دارندگان مدرک نیز کمتر احتمال دارد سیگار بکشند و بیشتر به ورزش منظم بپردازند.

آزمایش و تنوع از مزایای آموزش است

یک مزیت شخصی برای تحصیل فرصت رشد به عنوان یک فرد، آزمایش با آنچه به آن علاقه دارید و پیدا کردن خود است. شما در معرض مجموعه متنوعی از افراد و ایده ها قرار خواهید گرفت که ذهن را گسترش می دهند.

اتصال در سراسر مرزها

دنیای جدید آموزش دیجیتال به کسانی که آموزش می‌بینند کمک می‌کند تا در سراسر جهان با مردمی از فرهنگ‌های دیگر ارتباط برقرار کنند. دانش آموزان می توانند در سراسر مرزها با یکدیگر همکاری کنند و آگاهی فرهنگی و دنیا طلبی افراد را افزایش دهند.

اجتماعی شدن و شبکه‌سازی از مزایای شخصی آموزش هستند آموزش و پرورش فضا و فرصت‌هایی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا با افراد همفکر، چه به صورت همتا یا مربی، ملاقات کنند. در مدرسه، دانش‌آموزان با رهبران رشته خود، متخصصان برتر ملاقات می‌کنند و همچنین از طریق فعالیت‌های درسی اضافی با یکدیگر تماس برقرار می‌کنند.

به دنبال اشتیاق خود باشید عکس توسط Burst از Pexels وقتی نسبت به چیزی اشتیاق دارید، می خواهید خود را در آن موضوع غرق کنید. آموزش و پرورش به شما این فضا را می دهد تا این کار را انجام دهید. علاوه بر این، ممکن است علایق جدید یا زمینه های جدید مورد علاقه در رشته تحصیلی خود پیدا کنید.

حس موفقیت

به پایان رساندن هر مدرکی – چه مدرک دبیرستان یا تحصیلات عالی – یک موفقیت است. فارغ‌التحصیلی به دانش‌آموزان احساس موفقیت زیادی می‌دهد و به آنها اعتماد به نفس لازم را می‌دهد تا به دنیا بروند و چیزی از خودشان بسازند.

رشد فردی مهارت ها

دانش آموزان ملزم به انجام بسیاری از تکالیف، بحث ها، دوره ها و موارد دیگر در طول مدت تحصیل خود هستند. بنابراین، آنها در نهایت با یک مجموعه مهارت فوق‌العاده به کار می‌روند که به نیروی کار تبدیل می‌شود.

علاوه بر این، از برنامه های فوق برنامه، دانش آموزان هنر، ورزش و موارد دیگر را یاد می گیرند که به آنها در زندگی شخصی و برقراری ارتباط با دیگران کمک می کند.

بهره وری بیشتر

کسانی که دارای تحصیلات هستند، چیزهای بیشتری را در برنامه خود داشته اند و از طریق آن موفق شده اند. آنها می دانند چگونه زمان و استعدادهای خود را مدیریت کنند و سازنده باشند. پس از فارغ التحصیلی، دانش آموزان می توانند آن انرژی مولد را به نیروی کار منتقل کنند.

ارتباط بهتر

دانش آموزان موظفند تکالیف کتبی را تحویل دهند، به صورت گروهی کار کنند، در بحث ها شرکت کنند یا در مقابل دیگران حاضر شوند. این منجر به ارتباط نوشتاری عالی، مهارت های گفتاری و ارتباط گروهی می شود.

مهارت های تفکر انتقادی

افراد با تحصیلات می توانند فکر کنند و خوب فکر کنند. به آنها آموزش داده می شود که سؤال بپرسند، تأمل کنند و تجزیه و تحلیل کنند – همه مهارت های حیاتی برای موفقیت بعدی.

شناسایی مهارت ها

برخی مهارت‌هایی دارند که هنوز آن‌ها را کشف نکرده‌اند و فرصتی برای گسترش آن‌ها نداشته‌اند. آموزش ذهن را کش می دهد، دانش آموزان را در معرض موضوعات جدید قرار می دهد و دانش آموزان را به انجام بهتر سوق می دهد. در نتیجه، دانش‌آموزان ممکن است مهارت‌هایی پیدا کنند که حتی نمی‌دانستند دارند.

حس انضباط بیشتر

دانش آموزان با هر سال تحصیلی که تکمیل می کنند، مسئولیت های فزاینده ای بر عهده می گیرند. وظیفه دانش‌آموز این است که زمان خود را مدیریت کند و موفقیت خود را ایجاد کند، که منجر به توانایی‌های خود انضباطی برای کسانی می‌شود که موفق می‌شوند.

اشتغال بیشتر از مزایای آموزش است

دارندگان مدرک به مشاغل بیشتری دسترسی دارند. برای فارغ التحصیلان دوره های لیسانس یا بالاتر، نرخ بیکاری به نصف کاهش می یابد.

ورود و پیشرفت شغلی

مدارک دانشگاهی دانشجویان را برای یک شغل یا پیشرفت در رشته فعلی خود آماده می کند. آموزش عالی آموزش ها و مهارت های لازم برای موفقیت در یک زمینه خاص را می دهد. علاوه بر این، بسیاری از موقعیت ها برای ورود به مدرک نیاز دارند. برخی حتی ممکن است به رزومه ای که متقاضی مدرک تحصیلی ندارد نگاه کنند.

رشد اقتصادی

وقتی کل جامعه تحصیل کرده باشد، بهره وری افزایش می یابد، متوسط درآمد افزایش می یابد و بیکاری کاهش می یابد. این امر منجر به رشد اقتصادی و ثبات یک جامعه به عنوان یک کل می شود. با آموزش شروع می شود. درآمد بالاتر به عنوان یک مزیت آموزش کسانی که تحصیلات بالاتر از دبیرستان دارند، معمولاً حقوق بیشتری نسبت به دارندگان مدرک دبیرستان دارند. کسانی که مدرک ندارند به طور متوسط کمترین حقوق را دارند. برای کارگران تمام وقت در سال ۲۰۱۷، میانگین دستمزد هفتگی افراد بدون مدرک ۵۱۵ دلار بود، پس از آن فارغ التحصیلان دبیرستان با ۷۱۷ دلار و ۱۱۸۹ دلار برای دارندگان مدرک لیسانس. کسانی که دارای مدرک تحصیلات تکمیلی بودند به طور متوسط ۱۴۵۱ دلار درآمد داشتند.

مزایای زیست محیطی

تغییرات اقلیمی بخش بزرگی از گفتگوی امروز است و جامعه باید برای یافتن راه‌هایی برای کاهش تأثیر بر زمین با یکدیگر همکاری کند. افراد تحصیل کرده ای که وارد نیروی کار می شوند، دانش خود را در مورد تغییرات آب و هوا در سیاست های شرکت قرار می دهند که منجر به افزایش پایداری می شود.

مزایای اجتماعی جامعه ای

شخصی که به خوبی تحصیل کرده باشد، احساس وحدت و اعتماد بیشتری در جامعه دارد. جوامع تحصیل کرده افراد ضعیف را بالا می برند و احساس همبستگی را در بین همه بخش ها به ارمغان می آورند.

برابری و توانمندسازی را ترویج می کند

آموزش برای همه احساس توانمندی ایجاد می کند. این ایده که آنها حق دارند زندگی خود را تغییر دهند و مسیر خود را انتخاب کنند. زنان با تحصیلات توانایی تصمیم گیری بهتری دارند و احتمال بیشتری دارد که مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرند.

شهروندی خوب و مشارکت مدنی را ترویج می کند

آنهایی که تحصیلات دارند تمایل بیشتری به مسائل سیاسی فعلی دارند و احتمال بیشتری برای رای دادن دارند. دارندگان مدرک تحصیلی بالاتر دو برابر بیشتر از فارغ التحصیلان دبیرستان داوطلب می شوند و ۳٫۵ برابر بیشتر احتمال دارد که پول اهدا کنند.

جرم و جنایت را کاهش می دهد

آموزش تفاوت بین درست و غلط را به مردم می آموزد و همچنین کودکان و بزرگسالان را در معرض تجربیات دیگران قرار می دهد. درک درست و نادرست و داشتن همدلی باعث کاهش گرایش به ارتکاب جرم می شود. آموزش یک جامعه باعث کاهش دستگیری‌های کلی می‌شود – تنها یک سال افزایش میانگین سطح تحصیلات یک ایالت باعث کاهش ۱۱ درصدی دستگیری‌های سراسری می‌شود.

خشونت مبتنی بر جنسیت را کاهش می دهد

در جوامعی با میزان تحصیلات بالا برای هر دو جنس، خشونت مبتنی بر جنسیت پایین‌تر است. افراد تحصیل‌کرده بیشتر از برابری جنسیتی حمایت می‌کنند و احتمالاً تلاش‌هایی را برای توقف و پیشگیری از خشونت‌های مبتنی بر جنسیت یا خشونت خانگی انجام می‌دهند. جوامعی که برای هر دو جنس به آموزش اهمیت می دهند، احتمال کمتری وجودکه موارد حملات تروریستی به مدارس دخترانه را داشته باشند.

ازدواج کودکان را کاهش می دهد

دخترانی که دارای تحصیلات متوسطه یا عالی هستند، سه برابر کمتر احتمال دارد که قبل از ۱۸ سالگی ازدواج کنند. اولویت دادن به تحصیلات در جامعه به دختران این امکان را می‌دهد که به‌عنوان افرادی دیده شوند که می‌توانند تحصیل کنند و خودشان تصمیم بگیرند، نه فقط یک همسر آینده و مادر.

میزان مرگ و میر مادران را کاهش می دهد

نرخ مرگ و میر مادران در جوامعی با نرخ تحصیلات بالا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. زنانی که اصلاً تحصیلات ندارند ۲٫۷ برابر بیشتر از زنان با ۱۲ سال تحصیلات در حین تولد جان خود را از دست می دهند. زنان با یک تا شش سال تحصیل دو برابر بیشتر در معرض مرگ و میر مادران قرار دارند. این به این دلیل است که مادران تحصیل کرده بیشتر از خدمات بهداشتی استفاده می کنند، حتی در شرایط اجتماعی-اقتصادی پایین. فقدان تحصیلات نیز یک عامل استرس زا برای زنان در هنگام زایمان است. هر چه یک زن در دوران بارداری استرس بیشتری داشته باشد، احتمال پیامدهای منفی آن بیشتر است.

مزایای آموزش عالی

آماده سازی شغلی

برخی از افراد به محض ورود به نیروی کار دقیقاً می دانند که می خواهند چه کاری انجام دهند و برخی از افراد ممکن است برای رسیدن به جایی که باید باشند به تحصیلات عالی نیاز داشته باشند. مدرک دانشگاهی پیش نیاز لازم برای افزایش تعداد مشاغل است. حتی اگر مطمئن نیستید که می خواهید پس از فارغ التحصیلی چه کاری انجام دهید، رفتن به کالج یک مزیت بزرگ است. تحصیلات عالی به شما کمک می کند تا علاقه خود را محدود کنید و مجموعه مهارت های خود را اصلاح کنید، و به شما نشان می دهد که در چه چیزی خوب هستید و در چه زمینه ای ممکن است بخواهید وارد شوید.

مزایای عملی گسترده تر

تحصیلات عالی دارای مزایای عملی نیز می باشد. وقتی به تحقیقات درآمد نگاه می‌کنید، شواهد واضح است که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بسیار بیشتر از همتایان خود در مقطع دبیرستان درآمد دارند. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیز معمولاً سالم‌تر هستند، با خطر کمتر بیماری قلبی، تمایل به تغذیه و ورزش سالم، کمتر سیگار کشیدن و زمان طولانی‌تر. فارغ التحصیلان کالج همچنین تمایل دارند میزان مشارکت بیشتری در امور سیاسی و اجتماعی، داوطلبی و کمک های خیریه داشته باشند.

توسعه شخصی

دانش آموزان در کالج پیشرفت های شخصی زیادی را پشت سر می گذارند. چیزهایی مانند مهارت های تفکر انتقادی، مدیریت زمان، پشتکار، مهارت های ارتباطی و ارائه، همگی دارایی های بزرگی هستند نه تنها برای کار آینده بلکه برای زندگی شخصی. فارغ التحصیلان دانشگاهی در زندگی پیشرفت می کنند، نه فقط به خاطر مدرکی که کسب کرده اند، بلکه به خاطر تجربیاتی که از سر گذرانده اند.

دنبال علاقه و رشته مورد نظر

پیگیری اشتیاق خود در قالب مدرک دانشگاهی راهی است که برخی افراد طی می کنند و هیچ اشکالی ندارد. اگر واقعاً عاشق موسیقی، مطالعه موسیقی هستید، پس راهی برای ایجاد شغل از آن پیدا کنید. کالج به شما کمک می کند تا درک عمیق تر و نظری بیشتری از علاقه خود داشته باشید و همچنین چشمان شما را به مسیرهای شغلی و مربیان احتمالی باز می کند.

مهارت های شناختی و ارتباطی

دانشجویان کالج به سختی مطالعه می کنند و اغلب مطالعه می کنند. به آنها آموزش داده می شود که برای حل یک مشکل به صورت جایگزین و خلاق فکر کنند. در نتیجه دانشجویان کالج توانایی شناختی بالایی دارند. دوره ها اغلب به کار گروهی و ارائه نیاز دارند که در نتیجه مهارت های ارتباطی بین فردی بهتری برای فارغ التحصیلان ایجاد می شود.

تجربیات اجتماعی

فراموش نکنید که کالج فقط درس خواندن نیست. دوستانی که در دوران کالج پیدا می کنید، دوستانی خواهند بود که مادام العمر خواهید داشت. آن‌ها همچنین می‌توانند به عنوان یک شبکه اجتماعی عمل کنند، زمانی که در حال پایین‌بودن هستید، شما را بالا ببرند و شما را تشویق کنند تا در تحصیل، حرفه و زندگی‌تان بهترین کار را انجام دهید. یادگیری زندگی با دیگران و کار خوب با دیگران مهارت های اجتماعی شما را نیز افزایش می دهد. نتیجه احساس قانع شدن؟ خیلی بیشتر از این فواید آموزش وجود دارد که لیست کرده ایم، و پیدا کردن برخی از آنها که به طور خاص برای شما و آنچه در زندگی خود نیاز دارید، مفید نیست، سخت نیست. اگر برای برداشتن گام بعدی در تحصیل آماده هستید، تمام مدارک تحصیلی عالی ارائه شده توسط دانشگاه مردمی را بررسی کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.