آموزش مدرن و آموزش سنتی

آموزش مدرن و آموزش سنتی

بدون ديدگاه

سیستم آموزشی سنتی در مقابل سیستم آموزشی مدرن

آموزش نقش اساسی در توسعه تمدن بشری دارد. از قدیم الایام، روش یادگیری به طور مداوم با گذشت زمان در حال تغییر است و هنوز هم به دلیل پیشرفت فناوری، تغییرات زیادی را پشت سر می گذارد. همه ما با روش های سنتی یادگیری که در آن آموزش در دیوارهای کلاس به گروهی از دانش آموزان داده می شود، کاملاً آشنا هستیم. با این حال، با مداخله اینترنت و فناوری دیجیتال، بستر آنلاین در حال حاضر در حال تبدیل شدن به جای کلاس های درس آجر و ملات است. سیستم آموزشی مدرن با بهره مندی از طیف گسترده ای از دانش آموزان به طور همزمان در سراسر جهان، محدودیت فضایی کلاس فیزیکی را کاملاً از بین برده است. با تشویق به مشارکت بیشتر دانش‌آموزان از هر گوشه و کنار جهان، تکنیک‌های یادگیری آنلاین به وفور برای دانش‌آموزان مفید است و آن را برای دانش‌آموزان ترجیح می‌دهد. این مقاله با تأکید بر برخی از مزایای سیستم آموزشی سنتی و مدرن، مقایسه ای موازی بین آنها انجام می دهد.

نظام آموزشی سنتی

یادگیری سنتی شامل استفاده از ابزارهای آموزشی مرسوم متشکل از تخته سیاه، گچ، کتاب و خودکار است. محصور در دیوارهای کلاس درس، دانش آموزان از معلمان حاضر در کلاس آموزش می گیرند و در مواقع ناراحتی یا تردید در مورد موضوع از آنها کمک مستقیم می گیرند. دانش آموزان با ثبت نام در موسسه برای یک دوره یا دوره خاص، هر روز در کلاس ها شرکت می کنند. هنوز هم توسط تعداد زیادی از مؤسسات آموزشی دنبال می شود، یادگیری مرسوم از طریق کلاس های درس دارای مزیت و ارزش خاص خود است مانند:

  1. قرار گرفتن در معرض اجتماعی: قرار گرفتن در معرض گروهی از دانش آموزان از نقاط مختلف جهان همیشه سرگرم کننده و آرامش بخش خواهد بود. این نه تنها به اشتراک گذاری دانش را افزایش می دهد، بلکه دانش آموزان را به یادگیری بیشتر تشویق می کند.
  2. فعالیت های فوق برنامه: در یک گروه پر از گروه های سنی مشابه، یادگیری می تواند آکادمیک یا سایر فعالیت های گروهی باشد که یادگیری صحیح را ترویج می کند. دانش‌آموزان نه‌تنها می‌توانند در فعالیت‌های مختلف شرکت کنند، بلکه یادگیری کلاسی توانایی یادگیری آن‌ها را تا حد کامل افزایش می‌دهد.
  3. راهنمایی صحیح: حضور معلم موضوعی نیز مفید است زیرا شک و تردیدهایی که در اواسط سخنرانی ایجاد می‌شود می‌تواند در آن زمان حل شود. همچنین باعث ارتقای تعاملات بیشتر دانش آموزان – معلم می شود که به قابلیت های یادگیری دانش آموزان می افزاید.

سیستم آموزشی مدرن

یادگیری از طریق وب سایت های مختلف با استفاده از اینترنت به عنوان تکنیک های یادگیری اخیر مطرح شده است. آموزش مدرن با غلبه بر ناملایمات مرتبط با روش‌های تدریس ابتدایی، دانش را به طور مؤثرتر و بی‌عیب‌تر منتقل می‌کند. ارائه دانش از طریق پلتفرم‌ها یا وب‌سایت‌های آنلاین، توانسته است نه تنها دانش‌آموزان، بلکه معلمان مختلفی را برای مشارکت در یادگیری مبتنی بر فناوری جذب کند. عدم محدودیت تحویل به هیچ نوع محدودیت زمانی یا تعداد دانش آموزان، محبوبیت و ترجیحات تدریس آنلاین روز به روز. هنوز تحت تغییرات مداوم برای اطمینان از کیفیت آموزش، یادگیری آنلاین دارای طیف وسیعی از مزایای مانند:

  1. انعطاف‌پذیری: با توجه به زمان‌بندی انعطاف‌پذیری که توسط آموزش آنلاین بدون محدودیت یک دوره زمانی خاص تضمین می‌شود، حتی حرفه‌ای‌ها و فراگیران پاره وقت نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. تقریباً همه برنامه‌ریزی‌شده‌ای را دنبال می‌کنند و بسیاری از افرادی که به دلیل مشکلات شغلی تحصیل خود را متوقف کرده‌اند، به دلیل این پلت‌فرم‌های یادگیری دیجیتالی، یادگیری خود را از سر گرفته‌اند. همچنین، دانش آموزان حتی زمان بیشتری برای کسب درآمد داشتند. آنها شروع به استفاده از سرویس‌های کاغذنویسی ارزان‌تر کردند و در کارشان پربازده‌تر شدند. 
  2. هزینه پایین‌تر: با توجه به هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های پذیرش و سایر امکانات اولیه مرتبط با سیستم یادگیری ابتدایی، یادگیری دیجیتال یا آنلاین به دلیل پایین‌تر بودن آن به رسمیت شناخته می‌شود. هزینه. دانشجویانی که علاقه مند به گذراندن دوره های خارج از کشور یا مکان های دور هستند، نیازی به سفر یا اقامت در خوابگاه ندارند، اما می توانند از طریق اینترنت به یادگیری خود ادامه دهند.
  3. طیف وسیعی از مطالب: از طریق یادگیری آنلاین، دانش آموزان می توانند از دوره های موجود انتخاب کنند و شروع به کسب دانش کنند. یادگیری آنلاین با ارائه طیف متنوع تری از برنامه درسی، مزیت انتخاب بیش از یک دوره را بر اساس علاقه زبان آموز به ارمغان می آورد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.